797 WATERSIDE RD SE

PALM BAY, Florida 32909 · Brevard County · Parcel 29 3732-GU-1190-22

$292 090
Assessed Value
$292 090
Market Value
Annual Tax
$267 090
Taxable Value
Ownership
OwnerPerez Ernesto
Mailing Address797 SE Waterside RD Palm Bay FL 32909
Property Details
Year Built2024
Living Area2 566 sq ft
Lot Size11 761 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$31 000
Building Value$261 090
Just (Market) Value$292 090
Assessed Value$292 090
Exemptions-$50 722
Taxable Value$267 090
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $379 400 01